Programok

Megosztás

Október 9-én, pénteken:

8.30 órától és 10.00 órától: A SZEREDÁS NÉPZENEI EGYÜTTES VÁSÁRI KOMÉDIA című előadása Nagykálló főterén (rendezvénysátor), óvodás és kisiskolás gyerekek számára

14.00 órától: VÉGIDŐKIG – Tánc-lánc Színkör – a Korányi Frigyes Gimnázium
drámatagozatos növendékeinek műsora Nagykálló főterén (rendezvénysátor)

16.00 órától:XXIV. Kállai Kettős Néptáncfesztivál ünnepélyes megnyitója a Városi Sportcsarnokban

Köszöntőt mond: Juhász Zoltán polgármester és Borsiné Sveda Anita fesztiváligazgató

A fesztivált megnyitjaDr. Ratkó Lujza néprajzkutató

Közreműködik:

  • Kállai Kettős Néptáncegyüttes
  • Kállai Gyermek Néptánccsoport
  • Kállai Kettős Néptánc Klub
  • és a kiválóan minósült Kállai Kettős Néptáncegyüttes tagjai

Kísér:Bürkös Zenekar

SZAKMAI BEMUTATÓ ÉS VERSENY I.

Helyszín: Városi Sportcsarnok

17.30 órától: A fellépő együttesek:

  • Nagykun Néptáncegyüttes – Kisújszállás
  • Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes – Nagyida – Szlovákia
  • Nógrád Táncegyüttes – Salgótarján
  • Kisfigurás Táncegyüttes – Nyíregyháza

20.30 órától: Szakmai megbeszélés, értékelés (I.) az együttesvezetők részére a művelődési központ kamaratermében (Kossuth út 8.)

FESZTIVÁLKLUB 

Helyszín: Nagykálló Város főterén, rendezvénysátor

20.00 órától: Csík Zenekar élő koncertje

22.00 órától: Jobbágytelki tánctanítás

Vezeti: Tóth Beatrix és Márton Attila
Kísér: a Bürkös Zenekar

22.45 órától: Gömöri tánctanítás

Vezeti: Kupec Andrea és Kupec Mihály
Kísér: a Szikes Zenekar

23.30 órától: Moldvai tánctanítás

Vezeti: Barsi Csaba
Kísér: a Szikes Zenekar


Október 10-én, szombaton:

09.30 órától: Együttesek bemutatkozása a főtéren, rendezvénysátor:

  • Kállai Kettős Néptáncegyüttes
  • Kállai Gyermek Néptánccsoport
  • Hagyományőrző Kállai Kettős Egyesület
  • Metzingeni Tánccsoport – Németország
  • Tasnádi Tánccsoport – Románia
  • Nazarín Tánccsoport – Spanyolország

SZAKMAI BEMUTATÓ ÉS VERSENY II.

Helyszín: a Városi Sportcsarnok

10.00 órától: A fellépő együttesek:

  • Belencéres Néptáncegyüttes – Békés
  • Figurás Néptáncegyüttes – Nyíregyháza
  • Debreceni Népi Együttes – Debrecen
  • Igrice Néptáncegyüttes – Nyíregyháza

11.00 órától: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Népművészeti Egyesület előadása, a különböző kulturális pályázati lehetőségek bemutatása és ennek kapcsán az egyesülettel való együttműködés lehetőségei címmel

Előadó: Kaszásné Tóth Judit a Szent Imre Gimnázium tanára, nemezkészítő
Helyszín: művelődési központ kamaraterme

11.15 órától: Aprók tánca – a Kállai Kettős Néptáncegyüttes közreműködésével (főtér, rendezvénysátor)

Kísér: a Szikes Zenekar

14.00 órától: Csigacsináló – a Kállai Lakodalmas Egyesület műsora
(főtér, rendezvénysátor)

SZAKMAI BEMUTATÓ ÉS VERSENY III.

Helyszín: Városi Sportcsarnok

14.30 órától: A fellépő együttesek:

  • Tápiómente Táncegyüttes – Nagykáta
  • Szinvavölgyi Néptáncműhely – Miskolc
  • Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes – Budapest
  • Zemplén Néptáncegyüttes – Sátoraljaújhely
  • Nyírség Táncegyüttes – Nyíregyháza
  • Tótágas Táncegyüttes – Szenna
  • Debreceni Hajdú Táncegyüttes – Debrecen

20.30 órától: Szakmai megbeszélés, értékelés (II, III.) az együttesvezetők részére a művelődési központ kamaratermében

FESZTIVÁLKLUB 

Helyszín: Nagykálló Város főtere, rendezvénysátor

20.00 órától: Besh o droM együttes lemezbemutató koncertje

22.00 órától: Tirpák tánctanítás

Vezeti: Kácsor Ignácz Gabriella és Kácsor István
Kísér:Szikes Zenekar

22.45 órától: Cigánytánc és cigányos csárdás tanítás

Vezetil: Demarcsek Zsuzsa és Demarcsek György
Kísérl:Szikes Zenekar

22.30 órától: kállói csárdás tanítás

Vezeti: Nagy Katalin és Marinka Tibor
Kísér:Bürkös Zenekar

Pihentetőül: Circus Minimus
Szeredás – Boka Produkció: Szolíd Világszámok a Porondon


Október 11-én, vasárnap:

10.00 órától: Menettánc, táncos felvonulás a Korányi Frigyes Gimnáziumtól a főtérig

14.00 órától: Ünnepélyes eredményhirdetés és díjátadás a Városi Sportcsarnokban

A rendezvényt értékeli: Diószegi LászlóMartin György Néptáncszövetség elnöke

Zárszót mond: Dr. Karakó LászlóSzabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlésfrakcióvezetője

GÁLAMŰSOR

a fesztiválon versenyző együttesek közreműködésével
Kísérő programok:

Nagykálló főterén népművészeti kirakodóvásár, pálinka udvar, bor udvar, étel udvar, kézműves falu, ahol a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Népművészeti Egyesület tagjai tartanak bemutató foglalkozásokat, viseletkészítők bemutatója.

„Gyöngyszemeink” népművészeti kiállítás a művelődési központ kamaratermében

Megosztás

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.


*